TURAN : KIZIL ELMA 0.0.256 APK for android

TURAN : KIZIL ELMA 0.0.256 APK for android

2.0 (286)Games, Strategy
Download APK (84.9 MB)

App Information of TURAN : KIZIL ELMA for android

App Name TURAN : KIZIL ELMA v0.0.256
Genre Games, Strategy
Size84.9 MB
Latest Version0.0.256
Get it On Google Play
Update2020-11-20
Package Namecom.atom.turan
Rating 2.0 ( 286 )
Installs10,000+

Description of TURAN : KIZIL ELMA APK

☾İstikamet Kızıl Elma! Türk Dünyasında birlik ve beraberliği temsil eden gerçek zamanlı ilk RTS strateji oyunu☾

Damarlarında dolaşan asil TÜRK kanını taşıyan Oğuz soyluları arasında yerini al.
Düşmanları dize getirmek için orduların sana ihtiyacı var! Türk birliklerinin muhteşem geçmişine doğru harika bir yolculuğa çık. İmparatorluğunu ya da Hanlığını güçlendirerek Bizanslılara karşı savaş! Osmanlı İmparatorluğu eliniz, Timur İmparatorluğu kalkanınız, Altın Orda Hanlığı kılıcınız olsun.

Türk Turan Birliğinin gücünü göster! Kahramanca savaş, güçlü ittifaklar kur ve imparatorluğunla birlikle muhteşem zaferler elde et.
Tarihin gidişatını değiştirecek 3 farklı İmparatorluktan birisini seçerek stratejini belirle. Gerçekçi karakterleri ve grafikleriyle Turan Kızıl Elma’da yeteneklerinizi ve zekanızı kullanarak ordunuzu güçlendirin.

Osmanlı İmparatorluğu seçerek daha güçlü ve hızlı saldırılar yapabilir, Timur İmparatorluğu ile harika savunma stratejileri sayesinde sarsılmaz bir kale olabilir ve Altın Orda Hanlığını tercih ettiğinizde daha dengeli bir saldırı ve savunma gücüne sahip olabilirsiniz.
Halkınıza hizmet ettiğiniz sürece halk memnuniyetiniz artacak ve artan nüfus sayesinde daha güçlü ve büyük bir orduya sahip olacaksınız. Asker üretim süresi yok! Halkına ve ordusuna hükmeden muhteşem bir imparator olmak senin elinde.
90 günlük sezonların sonunda İstanbul’u Fethedip, Bizans İmparatorluğunu yıktığınızda dünyanın hakimi siz olursunuz. Türk dünyasını tek çatı altında toplayan İmparator siz olabilirsiniz.

Diğer oyuncular ile sohbet edebilir, özel mesajlaşabilir ve ittifaklar oluşturarak stratejilerinizi belirleyebilirsiniz.
Dillere destan İmparatorluk hikayeni Turan Kızıl Elma’da yazmaya hazır mısın? Irkını seç ve Türk dünyasını birleştiren en büyük İmparator sen ol!

Turan Kızıl Elma Özellikler:
Türk İmparatorluklarından esinlenilen %100 yerli MMO strateji ve savaş oyunu.
3 Farklı İmparatorluk seçimi
Irk’lara özel askeri birlikler
HD grafiklere sahip harika görüntüler
Sıradışı kaynak sistemi
Halk memnuniyet sistemi
İttifak sistemi ve çok oyunculu savaşlar
Araştırmalar ile daha güçlü ordular
8 farklı şehir kur ve geliştir
StStay Red Apple! The first real-time RTS strategy game representing unity and solidarity in the Turkish World☾

Take your place among the Oghuz nobles carrying noble Turkish blood circulating in their veins.
Armies need you to bring enemies to their knees! Take a wonderful journey into the great past of Turkish troops. Battle against the Byzantines by strengthening your empire or Khanate! Let the Ottoman Empire be your hand, the shield of the Timur Empire, the sword of the Golden Horde Khanate.

Show the power of the Turkish Turan Union! Heroic warfare, form powerful alliances and achieve great victories with your empire.
Choose your strategy by choosing one of 3 different Empires that will change the course of history. Empower your army using your skills and intelligence in Turan Red Apple with realistic characters and graphics.

By choosing the Ottoman Empire you can make stronger and faster attacks, you can become an unshakable castle thanks to the great defense strategies with Timur Empire and you can have a more balanced attack and defense power when you choose the Golden Horde Khanate.
As long as you serve your people, your satisfaction will increase and you will have a stronger and larger army thanks to the increasing population. No soldier production time! It’s up to you to be a great emperor who rules his people and his army.
When you conquer Istanbul at the end of the 90-day seasons and destroy the Byzantine Empire, you become the ruler of the world. You may be the Emperor who brings the Turkish world under one roof.

You can chat with other players, chat privately, and create alliances and set your strategies.
Are you ready to write your legendary Imperial story Turan Red Apple? Choose your race and become the greatest Emperor who unites the Turkish world!

Turan Red Apple Features:
100% native MMO strategy and war game inspired by Turkish Empires.
3 Different Imperial Choice
Racial special military units
Great images with HD graphics
Unusual welding system
Public satisfaction system
Alliance system and multiplayer battles
More powerful armies with research
Build and develop 8 different cities
App id com.atom.turan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *